فواید سیب زمینی در درمان زخم ها و سوختگی ها
فواید سیب زمینی در درمان زخم ها و سوختگی ها شنبه,7م شهریور,1394 - 12:13

فواید سیب زمینی در درمان زخم ها و سوختگی ها


 در این پست از سایت هاریکاشاپ برای شما اطلاعاتی درباره فواید سیب زمینی را آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.سیب زمینی و فواید  زیاد آن به گوش شما آشناست ، البته بیشتر از فواید آن طعم خوشمزه آن در بین غذاهای مختلف برای شما آشناست ، استفاده از سیب زمینی به عنوان ی غذای کامل و مقوی باعث شده که اکثر موارد از بقیه فواید و ویتامین های و مواد مغذی آن غاقل شویم و به این بسنده کنیم که این غذای کامل برای بدن ما مفید است و از دیگر خواص این غذای خوشمزه غافل میشویم ، با توجه به این موضوع سایت سلامت هاریکاشاپ برای شما مطلبی را آماده کرده که از خواص دیگر این خوردنی خوشمزه پرده بر میدارد و برای شما بیان می کند تا در صورت لزوم از آن استفاده کنید ، امیدواریم از خواندن این مطلب استفاده کافی را ببرید :فواید سیب زمینی در درمان زخم ها و سوختگی ها

 تحقیقات جدید نشان می دهدکه پودرساخته شده از سیب زمینی معمولی می تواند خون را منعقد کند، بریدگی های کوچک را ببندد و به روشهای جراحی کمک می کند . مصرف نکردن سیب زمینی در وعده های غذایی مختلف می تواند موجب بروز مشکلات عصبی و پرخاشگری شود.

خواص سیب زمینی,خواص سیب زمینی شیرین,خواص سیب زمینی قرمز,خواص سیب زمینی برای پوست صورت,خواص سیب زمینی آب پز,خواص سیب زمینی ترشی,خواص سیب زمینی پخته,خواص سیب زمینی سرخ کرده,خواص سیب زمینی برای پوست,خواص سیب زمینی خام,خواص سبزیجات,خواص میوه جات,خواص خوراکیها,سبزیجاتخواص سیب زمینیمراقبت از پوست : ویتامین C و B کمپلکس و مواد معدنی مانند پتاسیم ، منیزیوم ، فسفر و روی برای پوست مناسب هستند . 

علاوه بر این تفاله ای که از سیب زمینی خام خرد شده به دست می آید ، وقتی با عسل مخلوط شود می تواند به عنوان خمیر آرایشی بر روی پوست و صورت به کار رود .این ترکیب حتی جوش و خالهای روی پوست را نیز درمان می کند . علاوه بر این تفاله خام سیب زمینی برای التیام سوختگی ها نیز به کار می رود . سیب زمینی رنده شده ، حتی عصاره آن ماده بسیار خوبی برای نرم و تمیز کردن پوست مخصوصاً اطراف آرنج و پشت دستهاست.گیاهی علفی ، یک ساله و دارای ساقه های تغییر شکل یافته زیر زمینی است که غده آن از تورم و ضخیم شدن قسمتهای انتهایی این ساقه ها به وجود می آید. 

سیب زمینی دارای انواع زیادی است که بر مبنای زود رس یا دیررس بودن ، رنگ پوست و بافت ، شکل غده ضخامت پوست و سایر صفات گروه بندی می شوند .

در ایران کشت ارقام ذیل از سیب زمینی متداول است . 1- اسلامبولی 2- پشندی 3- همدانی 4- آلفا

سیب زمینی ازنظر اهمیت غذایی بعد از گندم و برنج در رتبه سوم قرار دارد و تولید سالیانه آن در دنیا به حدود 290میلیون تن می رسد .

متوسط عملکرد یک هکتار سیب زمینی در ایران 7تن است .

خواص سیب زمینیفواید : 1- سیب زمینی دارای مقدار زیادی ویتامین( آ – ب- ث)نشاسته و مواد معدنی است .

2- سیب زمینی به علت داشتن ویتامین برای قلب مفید است .

3- سیب زمینی به علت داشتن فسفر ، تقویت کننده نیروی جنسی و مغز می باشد .

4- اگر سیب زمینی رنده شده را به صورت مرهم بر روی سوختگی های سطحی بگذارید و این کار را دو ساعت به دو ساعت تکرار کنید سوختگی به زودی التیام می یابد.

5- برای درمان ضرب خوردگی می توان 200گرم سیب زمینی پوست کنده را پخته و پس از له کردن ، آ ن را در پارچه نازکی بریزید و وقتی که گرمی آن معتدل شد ب صورت مرهم ، روی عضو ضرب خورده بگذارید . 

6- مرهم پوره سیب زمینی بیماری جرب را درمان می کند ، لذا باید 200گرم سیب زمینی را پوست کنید و آ ب پز کنید و پس از له کردن به صورت پوره در آورید و در پارچه نازکی ریخته وقتی ملایم شد روی محل مورد نظر قرار دهید .

7- رژیم غذایی با سیب زمینی ، بیماری دیابت را معالجه می کند . لذا اشخاص بیمار باید سیب زمینی را به صورت آب پز ، پوره ، سرخ کرده ، و تنوری مصرف کنند

 سیب زمینی8- در معالجه اسهال ، ورم روده و التهاب دستگاه هاضمه از جوشانده سیب زمینی به صورت تنقیه استفاده می شود .

9- اگر سیب زمینی آب پز را با گیاهان یا دانه های لعاب دار ( مانند قدومه ، اسپرزه – و غیره ) به صورت جوشانده در آورند و مرهم آن را بر روی ورمها و التهابات سطحی ،کوبیدگی ها ، ضرب خوردگی ها ،  و ورم حاد انگشتان قرار دهند اثر شفا بخشی خواهد داشت 

10- اگر سیب زمینی رنده شده یا گرد سیب زمینی را در محل سوختگی ها ی بدن ، خراشهای سطحی پوست ، بیماری اگزما قرار دهند و روزی چند مرتبه تعویض نمایند آنها را تسکین خواهد  داد .11- سیب زمینی ضد کم خونی است .

12- جوشانده سیب زمینی مخلوط با دم کرده شیرین بیان،  ادرار آور است و برای اشخاصی که به سنگ کلیه و مثانه و بند آمدن ادرار مبتلا هستند مفید است .

13- جوشانده برگ و گل سیب زمینی به مقدار 30گرم دریک لیتر آب ، نوشابه ای به وجود می آورد که به مقدار کمی دارایمواد مخدر و خواب آور است .

14- جوشانده 30 گرم برگ سیب زمینی در یک لیتر آب ، برای اشخاص که مبتلا به رماتیسم و نقرس هستند تجویز می شود .

15- سیب زمینی ،سبزی سالم و مفیدی است که مصرف ان برای اشخاص مبتلا به ورم مفصل یا باد مفصل و اشخاصی که زیاد چاق شده اند و نباید چربی و روغن بخورند تجویز شده است .

16- سیب زمینی از سبزیها یی است که خیلی زود هضم می شود .

17 با سیب زمینی رنده شده مخلوط  با روغن زیتون ، مرهمی می توان تهیه نمود که برای معالجه مفاصل دردناک بسیار مفید است .

انواع سیب زمینی18- جوشانده  برگ و گل سیب زمینی به مقدار 30 گرم در یک لیتر آب برای اشخاص مبتلا به اسهال ، تشنج و حملات عصبی مفید است .

19- سیب زمینی غشاء معده را اصلاح می کند و اسهال و اسهال خونی را درمان می نماید .

20- سیب زمینی به علت داشتن مقدار زیادی مواد نشاسته ای یک غذای نیرو بخش می باشد .

21-آب سیب زمینی خام را در مورد زیادی ترشی اسید معده ، انواع اولسرهای معده و اسهال کودکان شیر خواره تجویز کرده اند و نتایج بسیار مفیدی از آن گرفته اند .

22- آب سیب زمینی خام برای درمان زخم معده ، مفید است .چون مزه سیب زمینی خام نامطبوع است می توان آن را با عسل یا آب گوجه فرنگی یا هویج مخلوط کرد و مصرف نمود .

23- اگر سیب زمینی خام را رنده کرده و با روغن زیتون مخلوط کنند برا ی معالجه بواسیر مفید است .

24- اگر سیب زمینی خام را رنده کرده و با روغن زیتون مخلوط نمایند برا ی معالجه زخم های ناشی از سوختگی ، کورک و دمل های چرکی و اولسرهای ساق پا که بر اثر کمبود ویتامین ث ایجاد می گردد مفید است .

شما می توانید سیب زمینی را پخته و داخل اسلایسرریخته و به صورت پوره در بیاورید و از آن در مصارف دارویی که در بالا ذکر شد استفاده کنید . 


تعداد بازدید : 637 | تعداد نظرات : 0هنوز نظری برای این مطلب در دسترس نمی باشد

ارسال نظر

نام
ایمیل
وب سایت
متن نظر  
  لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:
=1+9